פריצת דיסק אצל כלבים

כשמדברים על פריצת דיסק אצל כלבים מדברים קודם כל על הצורך בהכרת עמוד השדרה של בעל החיים. כמו בני האדם כך גם עמוד השדרה של בעלי החיים בין חוליה לחוליה נמצא חומר גמיש סחוסי שמטרתה למנוע את בלימות הזעזועים בגוף ומכאן שמה הוא דיסק בין חולייתי.

במצב בו מתקיימת פריצת דיסק אצל כלבים זה מצב בו בעל החיים יחוש כאב עז במיוחד היות והוא יאבד את גמישות עמוד השדרה ולא יוכל לסובב את ראשו, לשנות את התנוחה ואפילו לכופף את גופו. כן, זה כואב מאוד ולרוב הסיבה לכך היא בריחה של החומר המצוי בין לבין החוליות- כאמור הדיסק הבין חולייתי.

מבין סוגי פריצת דיסק אצל כלבים שאתם מכירים לבטח שמעתם על הפריצה האקוטית ועל הכרונית. הפריצה האקוטית משמע פריצת דיסק המתרחשת בבת אחת ולזה לא תמיד מוכנים מראש ואילו פריצת דיסק כרונית מתרחשת בהדרגה ולאורך תקופה והיא לא פחות בעיתית מקודמתה.

הלחץ שנוצר על הדיסק מפריע היות וזה לוחץ על עמוד השדרה וכך מונע גם מסרים נירולוגים הניתנים מעמוד השדרה לשאר חלקי האיברים. פתאום מתקיימת תחושה של נמלול קשה בידיים או ברגליים וזה לרוב קשור במיקום של פריצת הדיסק- כאמור בחלק העליון או התחתון של עמוד השדרה ולפי כך כמו בבני האדם יודעים בדיוק היכן מקור הבעיה ובתנאי שמגיעים לרופא או ווטרינר המבצע את הבדיקה ומאבחן במיידית את מקור והמקום הכאוב.

האם קיים בכם חשד כי בעל החיים האהוב שלכם סובל מפריצת דיסק? הגיע הזמן לעשות משהו בנידון ולבדוק את הבעיה לפני שהיא תחמיר ותשבש את כל רמת החיים שלו ועל הדרך תקצור מכם לא מעט הוצאות שניתן וצריך לגדוע מבעוד מועד.

האם בעל החיים שלכם חש כאב, אי שליטה על צרכים, חוסר יכולת לבצע את הפעולות שהוא רגיל ואוהב? ייתכן מאוד כי הוא סובל מפריצת דיסק וכבר מרגע שאתם מרגישים כי משהו השתנה בהתנהגותו חשוב לפנות ולקבל את הטיפול במהירות האפשרית ובהתאם.